FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
Čarodějné řádění
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Doporučené odkazy

       V rubrice Doporučené odkazy bychom vám rádi poskytli odkazy na některé zajímavé webové stránky, které obsahují užitečné informace pro všechny, kteří se zajímají nejen o výchovu a vzdělávání svých dětí, ale kteří hledají nové informace z dalších souvisejících oblastí.www.rodina.cz/ Každodeník o dětech i rodičích 
• Na těchto stránkách naleznete mnoho užitečných rad a informací. Pro rodiče předškolních dětí je určena rubrika Prťata. Zde bych doporučila článek: Děti s rodiči přicházejí do mateřské školy. Mnoho článků sem vkládají sami rodiče a sdělují tak své vlastní zkušenosti a jsou ochotni se podělit o prožitky, případně poradit. Tyto stránky jsou velmi obsáhlé. Každá rubrika obsahuje desítky článků, je tedy z čeho vybírat. Rubriky se dotýkají snad všech oblastí, jako je těhotenství, rodina, rady rodičům v případě, že s jejich dítětem není vše v pořádku, ale jsou tu také rady a tipy např. o nákupu kol pro děti, o financích ad.

www.ucitelske-listy.ceskaskola.cz/ Web o změnách ve vzdělávání

      Chcete-li se dovědět, co je nového ve vzdělávací politice, ve výchově a vzdělávání v průběhu celého života, v didaktice a metodice, v pedagogické psychologii, v pedagogických asociacích, čtěte Učitelské listy.

Co v nich najdete?

  • informace o nových trendech a strategiích ve vzdělávání, o vzdělávací politice
  • informace z výzkumů a analýz
  • studie k jednotlivým problémům pro vaše další vzdělávání
  • zkušenosti ze zahraničí [cit. 11.9.2007]

www.rvp.cz/ Metodický portál

• Tato stránka se zdá být více určena školám a pedagogům, přesto pokud rodiče i ostatní  zájemci chtějí nakouknout do „kuchyně“, kde se „vaří“ výchova a vzdělávání pro jejich děti, pro ty účely je tady metodický portál. Zahrnuje čtyři velké oblasti: předškolní, základní, gymnaziální a speciální vzdělávání. K dispozici je Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání (2004) v úplném znění po aktualizaci. Je to závazný dokument pro mateřské školy. Můžete si ho pročíst i vy.

www.obchod.portal.cz/ Knihy a časopisy pro každého

      Internetový obchod Portál nabízí veškerou dostupnou produkci nakladatelství, které si za 17 let svého trvání vybudovalo na českém knižním trhu nezastupitelnou pozici. Najdete u nás odborné publikace i populární rádce, slovníky, přehledy, stejně jako knihy rozhovorů či beletrii s psychologickou tematikou.
Naše nabídka pokrývá široké spektrum oblastí:
- pedagogika, speciální pedagogika
- psychologie (odborná i populární)
- psychoterapie (pro odborníky i laiky, beletrie s psychoterapeutickou tematikou)
- rodičovství (mateřství, výchova, hry a nápady, cvičení, výchova dětí s postižením)
- životní styl (sebepoznání, osobní růst, zdraví, kariéra)
- vztahy (partnerské, v rodině, v zaměstnání, v sociální skupině)
- literatura faktu (cestopisy, rozhovory se zajímavými osobnostmi, osudy)
- příběhy z různých kultur
- politologie
- filozofie
- spiritualita
- antropologie
- média
- jazykověda, literatura
- kulturální vědy a mnohé další [cit. 11.9.2007]

www.babyonline.cz/  Praktický průvodce moderních rodičů

                                 Vše praktické o těhotenství a dítěti na jedné adrese  
      Baby on line je portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě, který Vám chce kvalitními a praktickými informacemi pomoci řešit některá úskalí, a informovaností pomoci ve Vašem každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování.

V současné době - éře informačních technologií se nejvíce cení informace. Proto jsme kladli důraz na praktičnost informací, jejich logické a systematické uspořádání, které je nutno dodržet zvláště v informačně hutných oddílech těhotenství a péče o dítě. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. [cit. 11.9.2007]

ð Tato stránka obsahuje zajímavé rubriky jako nemoci dítěte, vývoj dítěte a jeho vzdělávání. Za zmínku stojí i rubrika dítě a finance a životní styl (článek: Dítě v bytě aneb Jak co nejpraktičtěji a nejúčelněji vybavit domácnost s dítětem). Jako vždy, nemůže ani na těchto stránkách chybět chat, diskusní fórum nebo třeba bazárek, vychytávky a recepty.

www.ceskeskolstvi.cz/ žáci rodiče učitelé školy

• je internetový obchod, kde si na své přijdou nejen školy a učitelé, kteří mohou vybírat z široké nabídky učebnic, ale i rodiče mohou objednat svým dětem knížky o vesmíru, lidském těle, o planetě Zemi, malou dětskou encyklopedii ad. Nechybí ani možnost objednat hračky a didaktické pomůcky, kterou využijí jak školy tak rodiče.

Zobrazit všechny články rubriky:
Poradenská pomoc školy

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz