FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
Výzdoba
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Dobré chutnání, bez povídání...
rubrika: Ostatní

Kdybychom se vrátili do svých předškolních let a stravovali bychom se v mateřské škole, určitě bychom byli několikrát napomenuti od paní učitelek, neboť u stolu dost zlobíme.

Děti by měly mít svůj příbor, svoje nádobí a také stálé místo u stolu, neboť se odborníci shodují na tom, že naše stravovací a stolovací návyky a zvyky si vytváříme již od útlého věku na celý život. Když už se sejdeme všichni u rodinného stolu, tak bychom u jídla neměli moc povídat a když už nevydržíme mít pusu zamčenou ,, na zámek“, tak bychom si měli povídat jen o příjemných věcech. Hádky a rozčilování jsou zakázané – škodí zažívání.

A proč bychom měli dodržovat a vyžadovat správné zásady domácího stolování? Každé úsilí se nám přeci vrátí a až se jednou vydáme na společný rodinný oběd do restaurace, tak nebudeme muset naší ratolest neustále napomínat, neboť bude zvyklé jíst v klidu a spořádaně.

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz