FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
Pirátská šou
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Dobré chutnání, bez povídání...
rubrika: Ostatní

Kdybychom se vrátili do svých předškolních let a stravovali bychom se v mateřské škole, určitě bychom byli několikrát napomenuti od paní učitelek, neboť u stolu dost zlobíme.

Děti by měly mít svůj příbor, svoje nádobí a také stálé místo u stolu, neboť se odborníci shodují na tom, že naše stravovací a stolovací návyky a zvyky si vytváříme již od útlého věku na celý život. Když už se sejdeme všichni u rodinného stolu, tak bychom u jídla neměli moc povídat a když už nevydržíme mít pusu zamčenou ,, na zámek“, tak bychom si měli povídat jen o příjemných věcech. Hádky a rozčilování jsou zakázané – škodí zažívání.

A proč bychom měli dodržovat a vyžadovat správné zásady domácího stolování? Každé úsilí se nám přeci vrátí a až se jednou vydáme na společný rodinný oběd do restaurace, tak nebudeme muset naší ratolest neustále napomínat, neboť bude zvyklé jíst v klidu a spořádaně.

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz