FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
U nás ve školce
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Kniha nebo film ... ???!!!!
rubrika: Ostatní

Jak často se vaše dítě zabaví knihou? Je to asi méně časté, než že je najdeme sedět na gauči před televizí nebo je najdeme hrát počítačové hry. Je to určitě zábavné, ale okrádáme děti o schopnost jejich představivosti a tak si děti neumějí představit v hlavě příběh, který čtou v knize.

S písmenky se děti seznamují již v první třídě, kde je paní učitelka naučí číst, ale to z dětí nedělá ještě čtenáře. Děti musejí najít tu kouzelnou bránu do tajemství knih a přijít na to, že čtení je bránou k novým zážitkům, pocitům a novým znalostem. Vychovat ale takového čtenáře není nic lehkého, je to těžký a zdlouhavý proces. A tady je pár rad, jak bychom se vám to mohlo povést.

Číst dětem knihu před spaním – některé knihy jsou dlouhé a tak by naše děti tyto knihy nemusely bavit a proto jim pomůžete sami. Nejlépe před spaním, kdy je klid a pohoda. Děti si vybaví příjemné chvíle, které zažily při čtení.

Uplaťte je – není to sice možná čestné a ani moc sportovní, ale funguje to. Například: ,, Nemusíš jít ještě spát, pokud si budeš číst.“ nebo ,, Můžeš si za odměnu vybrat nějakou knihu, která se ti líbí.“

Pořiďte jim knihu na CD – i dospělí využívají audiotechniku a tak se i ti, kteří nečtou, propracují ke knihám. Díky hlasu školeného herce se tak knihy mohou stát i zábavou.

Proto bychom se měli snažit, aby naše děti měli fantazii a dokázaly si v hlavě představit příběh, který právě čtou. Víte jak jim jednou usnadníte práci při psaní slohové práce?

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz