FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
Pirátská šou
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Kyklop kouli koulí...
rubrika: Ostatní

Myslíte si, že na návštěvu u logopeda je již pozdě? Tak se mýlíte, nikdy není pozdě učit se napravovat chyby. Čím dříve začnete, tím uděláte lépe, ale není to pravidlo, protože se dnes učí správně mluvit i dospělí.

Když dítě ve svých dvou letech neumí vyslovovat všechny hlásky správně, není důvod k panice a nemusíme hned utíkat do ordinace. Ale je takovým obecným pravidlem, že když dítě nastupuje ke školní docházce do 1.třídy, mělo by nastoupit již bez potíží s řečí. Pokud se jedná o závažnější poruchu – dítě vůbec nemluví, tak bychom měli navštívit dříve svého dětského lékaře, který posoudí, zda je již potřeba vyhledat logopeda, nebo je ještě brzy. 

Chybou bývá i to, že se rodiče i učitelé snaží svými neodbornými pokusy odstranit potíže s řečí. Efekt bývá většinou opačný – problémy dítěte se zvětší. Avšak musíme počítat s tím, že se problémy nevyřeší jako mávnutím proutku. Náprava potíží je velmi individuální, stejně jako doba potřebná k jejich odstranění. Bere se v potaz míra řečového postižení, ale měli bychom počítat s několika měsíci, není vyjímkou i jeden rok.

Hlavní je v tréninku vytrvat a najít příjemný způsob ,, výuky“, aby se dítě nenudilo. Logopedové se snaží, aby výuka byla zábavná a rodičům předat co nejvíce informací, aby se mohlo ve cvičení pokračovat i doma, což je nezbytně nutné.

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz