FOTOGALERIE »
fotogalerie
Tato fotka je z alba
Školkoolympiáda
Úvodní stránka Jak pracujeme MŠ se představuje Pro rodiče Projekty Stravování Školní vzdělávací program Poradenská pomoc školy 1.třída 2.třída 3.třída Rozpočet školy Ostatní Virtuální prohlídky Jídelní lístek (1.-3. třída) Jídelní lístek (4. třída) Elektronická omluvenka Diskuze Kontakt


Kyklop kouli koulí...
rubrika: Ostatní

Myslíte si, že na návštěvu u logopeda je již pozdě? Tak se mýlíte, nikdy není pozdě učit se napravovat chyby. Čím dříve začnete, tím uděláte lépe, ale není to pravidlo, protože se dnes učí správně mluvit i dospělí.

Když dítě ve svých dvou letech neumí vyslovovat všechny hlásky správně, není důvod k panice a nemusíme hned utíkat do ordinace. Ale je takovým obecným pravidlem, že když dítě nastupuje ke školní docházce do 1.třídy, mělo by nastoupit již bez potíží s řečí. Pokud se jedná o závažnější poruchu – dítě vůbec nemluví, tak bychom měli navštívit dříve svého dětského lékaře, který posoudí, zda je již potřeba vyhledat logopeda, nebo je ještě brzy. 

Chybou bývá i to, že se rodiče i učitelé snaží svými neodbornými pokusy odstranit potíže s řečí. Efekt bývá většinou opačný – problémy dítěte se zvětší. Avšak musíme počítat s tím, že se problémy nevyřeší jako mávnutím proutku. Náprava potíží je velmi individuální, stejně jako doba potřebná k jejich odstranění. Bere se v potaz míra řečového postižení, ale měli bychom počítat s několika měsíci, není vyjímkou i jeden rok.

Hlavní je v tréninku vytrvat a najít příjemný způsob ,, výuky“, aby se dítě nenudilo. Logopedové se snaží, aby výuka byla zábavná a rodičům předat co nejvíce informací, aby se mohlo ve cvičení pokračovat i doma, což je nezbytně nutné.

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní

[ Úvodní stránka ]    [ Vytisknout stránku ]


Copyright © 2007 - 2019  ·  Mateřská škola Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Webmaster:  PC servis KB s.r.o.  ·  www.pckb.cz